RŪPINKIMĖS BURNOS SVEIKATA KARTU!
Profesionali burnos higiena
Kruopštus valymas sumažina minkšto dantų apnašo kiekį ir seilėse gyvenančių mikrobų skaičių. Šie mikrobai ir yra dantų ėduonies sukėlėjai. Laikui bėgant minkštas dantų apnašas kietėja, dėl to jam pašalinti būtina periodiškai atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą. Standartiškai burnos higiena atliekama ultragarsiniu skaleriu, tačiau ne visas apnašas galima juo pasiekti, todėl procedūrą būtina užbaigti rankiniu būdu, naudojant kitus specialius periodontologinius instrumentus. Kartais naudojama ir sodapūtė. Po apnašų pašalinimo danties paviršius būna šiurkštus, todėl dantis poliruojamas šepetėliais su poliravimo pasta. Ant poliruotų dantų paviršių apnašos kaupiasi mažiau.
Profesionalią burnos higieną atlieka burnos higienistas. Po profesionalios burnos higienos procedūros gydytojas odontologas atlieka burnos apžiūrą, įvertina dantų būklę, paskiria gydymą.
Rentgeno diagnostika, optika, makrofotografija, elektroniniai danties šaknies kanalų matavimo prietaisai, mašininė endodontija (šaknų kanalų valymo sistema), burnos sterilumo sistema (koferdamas) - tai metodika ir priemonės, padedančios atlikti aukštos kokybės dantų gydymo ir protezavimo darbus.
Kodėl naudojame koferdamą?
Koferdamas yra specialus gumos gaminys, skirtas burnoje apsaugoti dantis nuo seilių ir drėgmės, susidarančios pacientui kvėpuojant. Gydymo sėkmė priklauso nuo to, ar seilėse esantys mikroorganizmai nepateks į operacinį lauką, į išvalytas ir dezinfekuotas dantų ertmes ar šaknų kanalus. Koferdamas yra priemonė užtikrinti operacinio lauko sterilumą.
Optika, specialūs didinamieji lęšiai.
Optika, specialūs didinamieji lęšiai, nėra akiniai gydytojo regėjimo trūkumams kompensuoti. Jie skirti vaizdui padidinti ir priartinti, kad būtų galima dirbti dešimtųjų milimetro dalių tikslumu.
Kada mes naudojame optiką?
Visada, kai reikalingas ypatingas tikslumas. Su optika dirbantis gydytojas mato daugiau, ir gali nustatyti bei pašalinti plika akimi nematomus ėduonies pažeistus audinius, dirbti labai „arti nervo“, ir jo nepažeisti, gręžti tiksliai tik tiek, kiek reikia, taigi, išsaugoti dantį gyvą. Plombuojant dantį, gydytojas dirbdamas su optika gali tiksliai sumodeliuoti plombą taip, kad nebūtų mikrotarpelio plombos ir danties sandūroje. Dirbant su optika galima tiksliai atkurti danties vageles ir kauburėlius, dėl jų dantis ne tik įgauna natūralią išvaizdą, bet ir funkciją, dėl to geriau pasiskirsto apkrovos danties paviršiuje, geriau sukramtomas maistas, nepažeidžiama smilkininio apatinio žandikaulio sąnario natūrali fiziologinė padėtis.
Aukštos kokybės dantų protezų gamyba yra gydytojo protezuotojo ir dantų techniko komandinio darbo rezultatas. Gydytojas protezuotojas, ruošdamas dantis protezo gamybai, labai tiksliai nušlifuoja protezuojamo danties audinius tik tiek, kiek būtina. Mūsų pacientų dantų protezai gaminami laboratorijoje, kurioje dantų technikai taip pat dirba su optika, todėl geba pagaminti plonus, labai tikslaus kontūro protezus. Aukštos kokybės protezas privalo būti ne tik labai tikslus, bet ir derėti prie paciento veido, šypsenos, kitų dantų spalvos, formos bei proporcijų, todėl ypatingai svarbu, kad dantų technikas gautų kokybišką paciento veido ir dantų vaizdą. Paciento veido ir burnos vizualinei informacijai perduoti labiausiai tinka makrofotografija.
Makrofotografija yra specialus mažų objektų fotografijos metodas, sukurtas fiksuoti bei perteikti jų mikrostruktūrą, paviršiaus formą ir spalvą. Gydytojas protezuotojas, įvaldęs šį fotografijos metodą, naudodamas fotoaparatą su ypač didelės skiriamosios gebos fotoobjektyvu ir specialiomis mikroblykstėmis, gali fiksuoti ir perduoti dantų technikui labai kokybišką vizualinę informaciją.į titulinį